Jdi na obsah Jdi na menu

Panenky

_dsc7327.jpg

 

Vítám Vás v mém malém Sirotčinci slečny Mili.

Mé malé schovanky jsou vyřezány z lipového dřeva a oblečeny do textilních šatů, kabátků a pletených svetříků. Mají pohyblivé klouby a pravé vlásky.

Ač je možné je převlékat, na vlásky je třeba být velmi opatrný a jen jednou za čas je případně upravit, učesat. Určitě nejsou určeny malým dětem jako hračka. Každá z dívenek je originál.

Panenky jsou řazeny mezi výstavní, umělecké panenky. Jsou určeny sběratelům a nadšencům, kteří v duši zůstali dětmi a svůj pohádkový svět nosí stále v sobě.

 

V lednu 2018 byl v TV odvysílán pořad Toulavá kamera, kde o mých panenkách byla malá reportáž. 

 

Následovalo mnoho milých dopisů, mailů i telefonátů od lidí, kterým se panenky líbí.Velice se omlouvám,že jsem nebyla schopna reagovat na všechny dotazy a všem odepsat.

Děkuji za krásná slova chvály a upřímně si toho vážím. Je to pro mne pohlazení. Někteří z Vás mi dokonce zaslali vlásky a staré plátěné krajky babiček a prababiček,  některé mohu použít na panenky. 

Velice, velice děkuji.

Pro velký zájem jsem se rozhodla rozšířit tuto část webových stránek a vkládat sem postupně fotografie panenek. První i druhá kolekce je v současné chvíli  vyprodána .

Nyní, po roce, jsem konečně dokončila třetí a čtvrtou kolekci panenek,kterou sem vložím až ke konci listopadu 2018. Nové panenky lze shlédnout na mezinárodní výstavě panenek v Praze -Doll Prague 2018 /23.-25.11/

 

Zde jsou mé schovanky z první a druhé kolekce :

 

Příspěvky

Zdislava

21. 1. 2018

_dsc6144.jpg

 

Josefínka

21. 1. 2018

_dsc6146.jpg

 

Gretka

21. 1. 2018

_dsc6151.jpg

 

Hedvika

21. 1. 2018

_dsc6162.jpg